Uprawa jagód

Uprawa borówki amerykańskiej w Polsce jest bardzo dochodowa, zatem dużo osób decyduje się na to, aby taką borówkę uprawiać. Sadzonki borówki można odnaleźć w profesjonalnych gospodarstwach agroturystycznych i rolnych, gdzie sprzedaje się jedynie wyselekcjonowane sadzonki, które niemal w 100% się przyjmują. Na pewno nie ma sensu Nabywać niesprawdzonych sadzonek, bo wówczas nie mamy pewności, czy taka sadzonka się przyjmie.

Można ją wsadzić, niemniej jednak nie mamy zagwarantowane, że coś z niej wyrośnie. Sadzonki borowki są częstokroć narażone na różnego rodzaju choroby, zatem o takie nasadzenia należy bardzo dbać (sprawdź: borówka amerykańska). Doradztwo w tym zakresie jest niewiarygodnie ważne, w szczególności na początkowym etapie prowadzenia takiej działalności. Jeśli uprawą borówek zajmuje się osoba, która nie ma w tym w ogólności doświadczenia i wiedzy, a w dodatku nie ma doświadczenia w uprawie jakichkolwiek roślin, to rezultaty otrzymane przez taką osobę mogą nie być do końca bardzo dobre. Stąd też tak istotne jest, by wcześniej wnikliwie zaznajomić się ze specyfiką takiej uprawy, należycie przygotować grunt, poradzić się ludzi, którzy mają w tym doświadczenie i dopiero wówczas będzie można zdecydować się na uprawę (zobacz również: jagoda kamczacka). Ktoś, kto rozumie to zależności, jest w stanie osiągnąć dobre rezultaty i z hektara uzyskać wiele ton owoców borówki najwyższej jakości. Owoce o wysokiej jakości szybko się sprzedają w dobrych cenach, więc taka uprawa będzie zwyczajnie opłacalna w dłuższej perspektywie czasu. Bez wątpienia należy do tego odpowiedniej wiedzy.

Więcej: sadzonki borówki.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.