Polecana poradnia logopedyczna 

Według najnowszych statystyk, coraz więcen dzieci boryka się z myślami mowy. Najczęściej problemy te wynikają ze złego nauczenia się korzystania z aparatu mowy. Nikt przecież nie uczy dziecka prawidłowego oddechu przy mowie lub dobrego akcentowania samogłosek.

Jeśli zatem zauważyliście u swojego dziecka niewątpliwe nieprawidłowości w funkcjonowaniu aparatu mowy, to warto wybrać się z nim do specjalisty. Za niezbyt duże dzieci, dopiero uczące się mówić, odpowiada neurologopeda Tarnowskie Góry. To właśnie do niego powinniście się zgłosić, jeżeli już wasz maluszek ma trudności z wypowiedzeniem pierwszych słowek. Taka sytuacja nie jest wcale dziwna, jednakże wymaga podjęcia jak najszybszej współpracy ze specjalistą.
Dla starszych dzieci o wiele lepiej sprawdzi się logopeda Tarnowskie Góry. Logopedzi współpracują z dziećmi, które są już świadome wykonywanych przez siebie czynności. Zajęcia skupiają się na poprawie apartu mowy za pomocą czytania, ćwiczenia prawidłowego oddychania , a ponadto na wykonywaniu wielu ćwiczeń. Tutaj liczy się nie tylko i wyłącznie wiedza specjalisty, ale także zaangażowanie dziecka w regularne wykonywanie ćwiczeń. W końcu prawdzkwa nauka pod okiem logopedy nie zaczyna się w gabinecie, ale właśnie w domu. Wasze dziecko musi regularnie wykonywać ćwiczenia zapisane mu przez logopedę. Warto zatem przyłożyć się do pilnowania tych prac domowych, a najlepiej ćwiczyć razem z dzieckiem. Wasz maluch o sporo chętniej podejdzie do zadanej pracy domowej, gdy będzie ona polegała na wspólnym wykonywaniu ćwiczeń wraz z rodzicem. 

Warto zobaczyć: wczesna nauka czytania.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.