Pochówek po śmierci

W Polsce pochówek można zrealizować na kilka sposobności. Można złożyć ciało do trumny lub skremować ciało i prochy włożyć do urny. Urna na prochy jest dostępna w specjalnych sklepach internetowych oraz dodatkowo stacjonarnych.

Takie urnę oczywiście można zakupić także w zakładach pogrzebowych, które przygotowują kremację i cały pochówek. Część osób nie wyobraża sobie spalenia ciała, natomiast inne osoby nie są sobie w stanie wyobrazić, jak można składać do grobu pełne ciało. W naszej kulturze jednakże składanie do grobu całego ciała jest zdecydowanie popularniejsze niż palenie go. Urny pogrzebowe stają się jednakże coraz popularniejsze. Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych tym, ażeby skremować swoje ciało po śmierci. Wówczas takie osoby mają gwarancję, że nikt nie zbezcześci ich chciała i że kolokwialnie mówiąc, to ciało nie będzie zjedzone przez robaki. Skremowanie ciała powoduje, że człowiek z większym spokojem podchodzi do momentu, w jakim umrze. Zdaje sobie sprawę, że jego ciało nie będzie leżał na cmentarzu, wyłącznie zamieni się w proch. Cytując słowa z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, sporo osób woli zostać skremowanymi i wykorzystać urny kremacyjne. To jest ich osobista decyzja. W wielu przypadkach te osoby informują o tym swoją rodzinę jeszcze przed śmiercią i wówczas rodzina wie, jak ma postąpić w razie pogrzebu. Kremacja jest zdecydowanie mniej bolesnym doświadczeniem dla rodziny, dlatego że rodzina nie widzi ciała zmarłego. Przedtem może się z nim pożegnać, niemniej jednak na pogrzebie jest już jedynie i jedynie urna.

Więcej informacji: szkatuły.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.