Kiedy potrzebny Ci pojazd zastępczy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każda osoba poszkodowana ma możliwość ubiegać się o przyznanie samochodu zastępczego. Auto zastępcze będzie służyło, aż do czasu pełnej naprawy uszkodzonego samochodu poszkodowanej osoby w wypadku samochodowym. Jeszcze kilka lat temu samochód zastępczy Bydgoszcz przysługiwał wyłącznie dla osób, które miały pracę wymagającą jeżdżenia własnym autem.

W teraźniejszych czasach samochód osobowy jest uważany za w pełni podstawowe wyposażenie każdej rodziny. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać potrzeby posiadania samochodu osobowego, aby posiadać prawo do otrzymania zastępczego pojazdu. Oferowane auto zastępcze Bydgoszcz jest dobrej klasy , a oprócz tego w dobrym stanie. Nie jest to więc najwyższa półka, niemniej jednak to auto spokojnie pozwoli wam bezpieczne i sprawne przemieszczanie się po polskich drogach. Wszystkie opłaty związane z wypożyczeniem auta zostaną poryte przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nie musicie więc obawiać się narażenia na ogromne koszty sprawcy, gdyż to nie będą jego środki finansowe. Bez wątpienia pośrednio w przyszłości on za to zapłaci wyższym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Nie musicie jednak obawiać się, że poniesione koszty związane z uzyskaniem przez was auta zastępczego w ogromnym stopniu nadwyrężą jego domowy budżet.

Pojazd zastępczy Bydgoszcz przysługuje wam niestety wyłącznie na okres naprawy waszego auta osobowego w warsztacie. Warto z dokładnością pilnować tego terminu, gdyż ubezpieczyciel na pewno upomni się o dokument potwierdzający datę odebrania naprawionego samochodu osobowego z  warsztatu. Właściwie każdy dzień zwłoki z oddaniem samochodu zastępczego niestety będzie obciążał was finansowo. Ubezpieczyciel zapłaci za okres wypożyczenia auta zastępczego wyłącznie do dnia odebrania przez was naprawionego auta osobowego. Warto więc ze starannością przestrzegać tych terminów, aby wasze przeoczenie albo zaniedbanie nie skończyło się zapłaceniem kilkuset albo dosłownie kilku tyś. pln za nic. Wielu kierowców najpierw decyduje się na oddanie samochodu zastępczego, a dopiero w przyszłości wybierają się do warsztatu po własny samochód osobowy. Przestrzegając tej kolejności na pewno nie zapomnicie o obowiązku natychmiastowego zwrotu zastępczego auta osobowego.

Sprawdź tutaj: auto zastępcze Bydgoszcz.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.