Jaki materiał opałowy

Wybór materiału opałowego i tym samym rodzaju pieca do nowego domu może nastręczać trudności. Kiedyś wszystkie piece były poprawnie identyczne. Nie było za ogromnego wyboru, a dzisiaj opiece są bardzo różnorakie, więc trzeba się całkiem dobrze zastanowić nad tym, który wybrać.

Pellet Świdnica jest obecnie dość tani i nic nie wskazuje na to, żeby materiał ten podrożał w najbliższym czasie. Efekt opałowy uzyskiwany dzięki pelletowi jest na tyle odpowiedni, że często ludzie zastanawiają się nad tym, czy nie wymienić własnego zwykłego pieca na piec na pellet. Taki piec może posiadać podajnik, więc nie trzeba do niego doglądać co jakiś czas dokładać. Możemy sobie ustawić odpowiednią temperaturę i nie ma obaw o to, że jeżeli wyjdziemy, to w piecu wygaśnie i wrócimy do zimnego domu. W takiej okoliczności temperatura będzie stała do momentu, do jakiego cała zawartość podajnika się nie wypali. W niektórych przypadkach można zostawić piec dosłownie na 3 dni, ale są też takie piece, które mogą działać bez naszej obsługi dosłownie przez tydzień. Kotły Kostrzewa dostaniesz w różnorakich wersjach, przykładowo o mocy 5 kW lub o mocy 30 kW. Wyselekcjonowanie pieca będzie uzależniony od wielkości twojego domu , a ponadto od tego, jak ten dom jest zaizolowany. Im lepsza izolacja, tym mniejszą moc może mieć piec. W sytuacji domu bez izolacji albo z bardzo słabą izolacją będzie trzeba wybrać piec o większej mocy. W każdej sytuacji przyjmuje się, że jeden kilowat mocy trzeba przeznaczyć na 10 m powierzchni budynku. O ile więc dom ma 100 m, to musi mieć piec minimum 10 kW.

Zobacz także: pellet świdnica.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.