Jak urządzić wnętrze gabinetu stomatologicznego

Stomatolodzy, którzy mają mniejsze budżety na rozpoczęcie swojej pierwszej działalności, zwykle decydują się zacząć ją z minimalnym nakładem środków, aby zostawić sobie poduszkę finansową i żeby zaprojektować wnętrze swojego gabinetu samodzielnie. Z jednej strony może być to bardzo dobre rozwiązanie, bo pozwoli odrobinę zaoszczędzić, niemniej jednak jedynie wówczas, kiedy projektująca osoba zadba o wyposażenie i ma zmysł estetyczny oraz dodatkowo wie, co gdzie powinno stać i jak powinno wyglądać, żeby codzienna praca była prosta, a gabinet wyglądał bardzo dobrze. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, to możemy ponieść ogromną klęskę.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych architektura medyczna zakłada, że projekt powinien zawierać wszystkie możliwe udogodnienia. Przede wszystkim intuicyjny dostęp do wody. Musi być również spore okno, przez które będzie wpadało wystarczająco dużo światła dziennego. Istotne jest również oświetlenie, system odprowadzania ścieków i doprowadzenia wody do urządzeń stomatologicznych. Bez wątpienia musi być również miejsce na mini recepcję albo chociaż biurko dla lekarza. Im mniejszy jest metraż pomieszczenia, tym dużo trudniej o takie warunki. Stąd też należy pamiętać o tym, że gotowe projekty gabinetów stomatologicznych mogą tak rzeczywiście wyjść nas taniej. Oszczędzimy koszt późniejszych modyfikacji czy podmiany mebli, które się nie sprawdzają. Rozwiązania wybrane na bardzo szybko niewyobrażalnie rzadko okazują się odpowiednie. Zwykle po jakimś czasie dostrzegamy słabe strony i chcemy wymienić wyposażenie na inne. Wówczas meble przeznaczone do gabinetów stomatologicznych będą nasz kosztowały dwa razy tyle.

Więcej: projektowanie gabinetów stomatologicznych kraków.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.