Dobry opał

Wybór materiału opałowego i tym samym rodzaju pieca do nowego domu może nastręczać trudności. Kiedyś wszystkie piece były poprawnie takie same. Nie było zbyt ogromnego wyboru, a dzisiaj opiece są bardzo różnorakie, więc powinno się się nie gorzej zastanowić nad tym, który wybrać.

Pellet Świdnica jest obecnie dość tani i nic nie wskazuje na to, żeby materiał ten podrożał w najbliższym czasie. Efekt opałowy uzyskiwany dzięki pelletowi jest na tyle świetny, że w ogromnej liczbie przypadków ludzie zastanawiają się nad tym, czy nie wymienić własnego codziennego pieca na piec na pellet. Taki piec może mieć podajnik, więc nie powinno się do niego doglądać co jakiś czas dokładać. Możemy sobie ustawić odpowiednią temperaturę i nie ma obaw o to, że jeżeli już wyjdziemy, to w piecu wygaśnie i wrócimy do zimnego domu. W takiej okoliczności temperatura będzie stała do momentu, do jakiego cała zawartość podajnika się nie wypali. Są przypadki w których można zostawić piec wręcz na 3 dni, niemniej jednak są też takie piece, które mogą działać bez naszej obsługi dosłownie przez tydzień. Kotły Kostrzewa dostaniesz w różnorakich wersjach, na przykład o mocy 5 kW lub o mocy 30 kW. Wybieranie pieca będzie uzależniony od wielkości twojego domu , a ponadto od tego, jak ten dom jest zaizolowany. Im lepsza izolacja, tym mniejszą moc może mieć piec. W sytuacji domu bez izolacji albo z bardzo słabą izolacją powinno się w przyszłości wybrać piec o większej mocy. W każdym momencie przyjmuje się, że jeden kilowat mocy powinno się poświęcić na 10 m powierzchni budynku. Jeżeli więc dom ma 100 m, to musi posiadać piec minimum 10 kW.

Sprawdź: kotły kostrzewa.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.