Dlaczego warto zadbać o widoczność strony w sieci

Każdego dnia z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90 procent użytkowników sieci internet na zupełnym świecie. Darzą oni tę firmę tak dużym zaufaniem, że najchętniej odwiedzają tylko strony, znajdujące się na najwyższych pozycjach jej listy rezultatów poszukiwania. Dlatego tak istotne jest, żeby i nasza strona firmowa znalazła się w tym miejscu, a pomoże w tym jej pozycjonowanie.

Z roku na rok jest to coraz popularniejsza usługa i zanim się na nią zdecydujemy, warto poznać, co składa się na ten wieloetapowy proces.
Z racji, że nie jest to proste zadanie, to najczęściej zlecamy je fachowcom w tej dziedzinie i pierwszą rzeczą, jaką się zajmą, będzie tzw. audyt SEO. Przeanalizują całą strukturę danej strony, wnikliwie sprawdzając wszystkie tworzące ją elementy, w tym między innymi umiejscowione treści i implementację do nich słów głównych. Skontrolują też, czy są one kompatybilne ze wszystkimi bieżącymi zaleceniami Google, co posiada największy wpływ na uzyskiwaną pozycję. Taki audyt pozwala zaplanować dalsze działania, stanowiąc wstęp do skutecznego pozycjonowania skontrolowanej witryny. Kolejnym etapem, korzystającym bez wątpienia z rezultatów audytu, jest przygotowanie wysokiej jakości informacji odpowiednio nasyconych starannie dobranymi słowami i frazami kluczowymi. Dzięki nim dana strona stanie się wartościowa z punktu widzenia wyszukiwarki, przyciągając też wielu zainteresowanych użytkowników, co korzystnie wpłynie na budowanie wizerunku firmy i oferowanych przez nią produktów. Proces pozycjonowania obejmuje też sprawdzenie takich jej elementów jak kod źródłowy czy użyta grafika albo zdjęcia. Ten 1-wszy powinien w każdej sytuacji być wolny od jakichkolwiek błędów niekorzystnie wpływających na funkcjonalność, grafikę zaś właściwie jest skompresować, oczywiście bez utraty jej jakości. Koniecznie trzeba zastąpić pamięciożerne formaty takie jak BMP czy JPEG bardziej oszczędnym formatem PNG, powszechnie stosowanym w projektowaniu stron. Najważniejszą zaleta takiego rozwiązania jest szybsze ładowanie się witryny, co posiada szczególne znaczenie w przypadku korzystania z coraz popularniejszych urządzeń mobilnych, które używamy do przeglądania zasobów internetu.
Zobacz również: pozycjonowanie Częstochowa.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.