Czy pisanie bloga online to szansa na zarabianie dużych pieniędzy?

Okrągłe kwoty, jakie topowi blogerzy zarabiają na współpracach, rozbudzają wyobraźnię. Z zewnątrz wydaje się, że prowadzenie bloga online i czerpanie z niego zysków to nic trudnego. Właściwie każdy mógłby to zrobić, ale tylko części osób się udaje.

Niektórzy po dwóch latach zarabiają z blogowania pensję, a inni po pięciu latach mogą liczyć na nieregularne, niewysokie wpływy.
Pisanie bloga online to wyłącznie część zadań. W równym stopniu trzeba skupić się na marketingu, czyli dystrybucji treści. Istotne jest też, by od początku zadbać o pozycjonowanie swojej strony, dzięki czemu pozyskamy ruch z wyszukiwarki. Promocja nowego bloga online powinna obejmować działania w mediach społecznościowych, wysyłkę newslettera, komentowanie u innych blogerów, aktywność na grupach na Facebooku,a też implementację tekstu do wymogów pozycjonowaniu. Upowszechnianie wymaga też wyjścia z sieci i uczestnictwa w najważniejszych imprezach blogowych. Dobrym sposobem na zaistnienie w świadomości nowych odbiorców jest też pojawienie się w telewizji śniadaniowej.
Zanim zaczniesz pisać bloga internetowego, zdecyduj się na konkretną tematykę, na przykład, blog internetowy z ciekawostkami z jakiejś branży. Do prowadzenia bloga internetowego warto się wcześniej przygotować, czytać książki, porady innych, można w ten sposób uniknąć bardzo poważnych błędów. Nic jednak tak nie procentuje, jak wyciąganie własnych, niezależnych wniosków na podstawie popełnionych błędów. Dobrą strategią jest próbowanie, dopóki nie osiągniemy efektu. Niektórzy natomiast idą w zaparte i robią coś, choćby dostają wyraźne sygnały, że strategia jest nieskuteczna.
Czekanie na propozycje reklamodawców to nie jedyny sposób, ażeby spieniężyć własnego bloga. Można wprowadzić własne produkty, np e-booki, kursy internetowe, a też prowadzić sklep internetowy. W ten sposób bloger staje się niezależny od potrzeb firm i agencji i może przewidzieć swoje dochody, bo zależą jedynie od niego.
Więcej informacji: kochammoto.wordpress.com.
Źródło: http://tematybudowlane.wordpress.com.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.