Buty, odzież i akcesoria dla biegacza

Poprawne przeprowadzenie treningu biegowego nie jest, wbrew pozorom takie łatwe. Zwłaszcza zaczynający zawodnicy zapominają o kilku zasadniczych kwestiach. Niewiedza ta może kosztować ich cenny czas na trasie albo gorsze samopoczucie, a w najgorszych przypadkach dylematy zdrowotne i nieprzyjemne kontuzje.

Odpowiednia i dobrze dopasowana do potrzeb odzież do biegania jest również kwestią w dużej liczbie przypadków ignorowaną albo traktowaną niepoważnie przez nowicjuszy. Jak więc powinien wyglądać właściwy trening, która da nam odpowiednie efekty i nie przysporzy kontuzji? Pierwszą i najbardziej istotną rzeczą jest porządna rozgrzewka. Ten szczegół jest w wielu przypadkach pomijany przez zbyt pewnych siebie, niedoświadczonych biegaczy, którzy płacą kontuzjami i słabymi wynikami za własne zarozumialstwo. Rozgrzewka nie musi być długa, niemniej jednak powinna być dość intensywna. W trakcie wykonywania ćwiczeń przyda nam się dresowa bluza do biegania, która umożliwi uchronić rozgrzane mięśnie przed ochłodzeniem. Po rewelacyjne rozgrzewce następuje czas na trening słuszny. Pamiętajmy, by przenigdy nie przeceniać własnych sposobów. Dobrym pomysłem będzie także trzymanie się indywidualnego planu treningowego ułożonego dla nas przez trenera lub bardziej doświadczonego zawodnika. W trasie powinniśmy utrzymywać stałe tempo. W tym celu przyda nam się precyzyjny zegarek do biegania, który to powinien poza podstawowymi funkcjami mieć także ponadto pulsometr , a oprócz tego krokomierz. Po zakończonym treningu warto od razu pozbyć się koszulki do biegania, a następnie wziąć chłodny prysznic.

Zobacz również: czapki do biegania meskie.

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móć komentować.